Kochani Rodzice!

Jeśli do nas zaglądacie to zapewne stoicie przed bardzo ważnym wyborem odpowiedniego przedszkola dla waszego dziecka, dodatkowo jeżeli ważne są dla was poniższe aspekty to wiedzcie, że dobrze trafiliście!

Doświadczenie

Niepubliczne przedszkole Baśniowa Leśniczówka funkcjonuje od września 2011 r. Naszym marzeniem było utworzenie przedszkola, które będzie miejscem stwarzającym dziecku warunki i możliwości rozwoju fantazji, aktywności w eksplorowaniu otaczającego świata oraz kształtowaniu i rozwijaniu indywidualnych uzdolnień. Nasza wizja przedszkola zakłada ponadto, iż ma być to miejsce, które dzieci akceptują, postrzegają jako azyl bezpieczeństwa i radosnego dzieciństwa. Budynek Przedszkola Baśniowa Leśniczówka jest zaprojektowany i realizowanym z myślą o edukacji małych dzieci, wybudowany w całości z cegły klinkierowej posiada wentylację nawiewno-wywiewną sterowaną komputerowo, czynną 24 godziny na dobę. Poza tym z myślą o zdrowiu naszych milusińskich zamontowano również filtry przeciwpyłowe oraz antyalergiczne.

Wystrój przyjazny dziecku

Pastelowa kolorystyka, przestronne i słoneczne pomieszczenia – słowem komfortowe warunki do zabawy i nauki. Funkcjonalny i estetyczny budynek, przestronny plac zabaw oraz duży parking przed przedszkolem, to tylko mały krok do budowania przyjaznej dzieciom i rodzicom atmosfery.

Bezpieczeństwo i komfort

W trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych przedszkolaków, w przedszkolu zamontowano drzwi przeciwpożarowe, okna z klamkami zamykanymi na klucz, niskie barierki umożliwiające samodzielną eksplorację świata, zamki magnetyczne uniemożliwiające samodzielne wyjście a także pozostałe rozwiązania stosowane na co dzień, takie jak słupki drogowe oddzielające przestrzeń parkingową dla rodziców od części ogrodowej, przedszkole dostosowane jest także do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zdrowe odżywianie

Nad przygotowywaniem i wydawaniem posiłków dba wykwalifikowana Pani intendent, a korzystając z zaplecza własnej kuchni mamy możliwość serwowania dzieciom zbilansowanych i zdrowych posiłków o każdej porze dnia, stąd też często w naszym przedszkolu pachnie domowym plackiem czy też świeżym owocowym koktajlem.

Wykwalifikowana kadra

O ciepły i dobry klimat troszczą się wszyscy pracownicy przedszkola. Kadra pedagogiczna o wysokich kwalifikacjach, z doświadczeniem w pracy z dziećmi, o ogromnym zaangażowaniu – dba by dzieci były wesołe, otwarte na świat i gotowe do poznawania otaczającego je świata!

Twoje Dziecko

Praca z dziećmi i dbałość o ich harmonijny rozwój to przede wszystkim nasza pasja.
Poprzez szereg działań a także ustawiczny rozwój staramy się zapewnić dzieciom wszystko co najlepsze, jednocześnie mając świadomość tego, że każde z dzieci jest inne a jego potrzeby w każdym aspekcie muszą zostać zaspokojone. Dobór odpowiednich form pracy pozwala nam zindywidualizować ścieżkę kształcenia tak, aby pomóc dziecku odkryć w sobie drzemiące pokłady inteligencji, naturalnej ciekawości świata czy wykorzystania mocy super sportowca.

  • indywidualne podejście
  • otwartość
  • cierpliwość
  • zaangażowanie
  • stała współpraca z rodzicami
  • podejmowanie wyzwań

Bezpieczeństwo to nie tylko dbałość o aspekt fizyczny, ale także stworzenie dziecku atmosfery w której będzie się czuło jak w domu, my to rozumiemy i dlatego też staramy się, aby dzieci rosły wraz ze swoim wychowawcą. Komfortowe sale sprzyjają harmonijnemu rozwojowi a ustawiczny rozwój kadry z roku na rok pozwala nam lepiej rozpoznawać potrzeby każdego dziecka.

W naszym przedszkolu rokrocznie opracowujemy plan pracy przedszkola, tak aby oprócz edukacji równorzędnym aspektem rozwoju była zabawa, a co za tym idzie przygotowujemy dla i we współpracy z naszymi przedszkolakami różnego rodzaju eventy, takie jak m.in. Festiwal Piosenki Misiowej czy teatralne obchody Święta Niepodległości.

Nasi nauczyciela pracują w oparciu o nowatorskie metody nauczania , takie jak m.in.

-metoda storyline,

-metoda aktywnego słuchania muzyki wg. Batti Strauss,

-koncepcja  Carla Orffa,

-metoda Dobrego Startu

-matematyka wg. P. Gruszczyk- Kolczyńskiej

-a także praca elementami metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherbourne,

Wszystko to daje dzieciom możliwość pełnej samodzielności w działaniu a co za tym idzie naturalnego rozwoju, który jest tak ważny w okresie dzieciństwa.

Wszyscy nauczyciele pracujący powyższymi metodami i koncepcjami, posiadają kwalifikacje do prowadzenia tego typu zajęć oraz ustawicznie kształcą się w ich rozwijaniu i udoskonalaniu, co daje pewność tego, że wiedza przekazana Państwa dzieciom będzie na najwyższym poziomie z jednoczesnym uwzględnieniem atrakcyjności zajęć.

Rozwój i bezpieczeństwo Twojego dziecka są dla nas najważniejsze

Zobacz, co u nas